Ośrodek Wypoczynkowy Zakątek - Kąty Rybackie

Ośrodek Wypoczynkowy "Zakątek"
ul. Piaskowa 51,
82-110 Kąty Rybackie
Kom. 552 478 753
Kom. 516 070 890
Tel. (55) 247 87 53

E-mail: owzakatek@oit.pl

GPS:
N = 54* 20' 43"
E = 19* 14' 18"


Kąty Rybackie to wieś rybacka rozciągnięta wzdłuż Zalewu Wiślanego otoczona od północy sosnowym lasem i wodami Morza Bałtyckiego. W każdej niemal rodzinie od pokoleń jest osoba związana z rybołówstwem, z którego od lat mieszkańcy Kątów się utrzymują.

Corocznie w dzień św. Piotra i Pawła organizowany jest tu dzień rybaka. Jest to uroczystość religijna połączona z festynem rozrywkowym i występami zespołów muzycznych. Rybacy oferują gratis wędzoną flądrę oraz przejażdżki łodziami po zalewie Wiślanym.

Wymarzone miejsce wypoczynku wiosennego, letniego i jesiennego piękny lasbogaty
w grzyby a w szczegulności w rydze oraz piękna szeroka plaża skłania do długich spacerów.

Czysta woda,świeże powietrze,
mnóstwo zieleni, możliwość żeglowania po Zalewie Wiślanym oraz spokój, jaki tu zastajemy przyciąga turystów z kraju i zagranicy.

Rezerwat przyrody Kąty Rybackie
– ptasi rezerwat przyrody na Mierzei Wiślanej (utworzony w 1957 r., o powierzchni 4,13 ha - obecnie rozszerzony do 102,5 ha).

Ochronie w rezerwacie podlega kolonia lęgowa kormoranów i czapli siwych. Jest to największa kolonia kormoranów w Polsce i Europie (spis z roku 2007 wykazał istnienie ponad 11 tysięcy gniazd tych ptaków). Rezerwat stanowi drzewostan sosnowy, przeważnie w wieku 120-160 lat. W najstarszej części rezerwatu, po systematycznej wycince drzew zniszczonych przez kormorany, powtórnie sadzone są sosny.

Teren pagórkowaty. Runo początkowo charakterystyczne dla boru sosnowego zmienia się po zasiedleniu drzew przez kormorany - początkowo rośliny ulegają zniszczeniu, po kilku latach gwałtownie rozwijają się gatunki tolerujące intensywne nawożenie ptasimi odchodami.                    Polityka prywatności                                noclegi kąty rybackie, domki, spanie, pokoje, domki letniskowe, kąty rybackie, w kątach rybackich